Artyści

Bet6syciboji5tivpa4k7q
Jérôme Bel
Francja

Mieszkający w Paryżu i pracujący na całym świecie francuski tancerz, i choreograf. Nie uznaje podziału na sztukę wysoką i niską Bada mechanizmy rządzące scenicznym performansem, bawi się oczekiwaniami, które mamy wobec spektaklu oraz tym, jak publiczność i artyści wzajemnie się w sobie przeglądają.

Przeczytaj więcej
Notszci8g7e59ve8584tca
Fundacja Piny Bausch
Niemcy

Fundacja gromadzi materiały archiwalne związane z twórczością Bausch i sprawuje pieczę nad prawami do jej choreografii oraz do scenografii i kostiumów Rolfa Borzika.

Przeczytaj więcej
Utlr2y deorsi0dlhixgfq
Rabih Mroué | DANCE ON
Liban | Niemcy

W swoich projektach łączy sztuki wizualne, performans i teatr, miesza rzeczywistość i fikcję. W swoich realizacjach często nawiązuje do sytuacji politycznej w Libanie. Chętnie używa codziennych przedmiotów i materiałów, wykorzystuje dokumenty, fotografie, filmy wideo i obiekty, jako punkt wyjścia do pracy artystycznej.

Przeczytaj więcej
7zboyrlwztuo izhftl44q
Ramona Nagabczyńska
Polska

Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Warszawie, a następnie uczyła się na wydziale tańca współczesnego w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem oraz w London Contemporary Dance School. Związana z polską i brytyjską sceną taneczną. Współzałożycielka warszawskiego ośrodka Centrum w Ruchu.

 

Przeczytaj więcej
F4nd0yva10onywfu9vcuyq
Alexandra Laudo
Hiszpania

Niezależna kuratorka mieszkająca w Barcelonie, założycielka i dyrektorka platformy kuratorskiej Heroínas de la Cultura.

Przeczytaj więcej
O1ho4qkp31xmnoqs9vvksw
Ruth Childs | SCARLETT’S
Szwajcaria

Urodzona w 1984 roku w Londynie amerykańsko brytyjska tancerka, performerka i piosenkarka mieszkająca w Genewie. Studiowała taniec klasyczny i muzykę w Stanach Zjednoczonych. W 2003 roku przyłączyła się do Ballet Junior w Genewie i pracowała tam z wieloma twórcami wykorzystującymi różne metody tańca.

autor zdjęcia: Georges Cabrera (copyright ADC, Genève)

Przeczytaj więcej
Bgegvvqx3lo gvhbbf86tg
EXCHANGE: CHANGE
Polska, Węgry

Młodzi twórcy tańca z Polski i z Węgier. Odkrywamy nowych, interesujących choreografów, którzy zajmują się refleksją nad czasem w tańcu i sztukach performatywnych przekładając to na własną praktykę.

Przeczytaj więcej
2or0txbk9xzyj5zh64twlq
Peter Stamer
DE/A

Reżyser, performer, pedagog i kurator działajacy na polu teatru współczesnego i performansu.

Przeczytaj więcej