WATER BETWEEN THREE HANDS

Dla tancerzy, których kariery tradycyjnie są krótkie i kończą się wraz z odchodzącą młodością - czas ma znaczenie kluczowe.

6 października 2017, 19:00
75 min
Bilety

50, 30 PLN

Miejsce
Teatr Studio - duża scena
Kup bilet

Rozwinięcie

Water between three hands, to pierwsza praca wybitnego libańskiego twórcy teatralnego Rabiha Mroué, która powstała we współpracy z tancerzami. Połączył w niej siły z grupą DANCE ON ENSEMBLE składającą się z wykonawców w wieku 40+, którzy w spektaklu wykorzystują własne przeżycia i doświadczenia z wielu lat scenicznej kariery.

Spektakl powstał w ramach programu DANCE ON 1st EDITION, będącego częścią szerszego europejskiego projektu DANCE ON, PASS ON, DREAM ON dedykowanego problemowi wieku biologicznego w tańcu. Dla tancerzy, których kariery tradycyjnie są krótkie i kończą się wraz z odchodzącą młodością - czas ma znaczenie kluczowe. Dziś problemy związane ze starzejącym się społeczeństwem wymuszają na nich niejako zawodową „długowieczność”. Odebranie tancerzom wcześniejszych emerytur w niektórych krajach spowodowało rozwój aktywności wśród dojrzałych wykonawców i powstanie m.in. takich grup, jak DANCE ON. To zespół, który skupia się na artystycznym kunszcie ludzi, którzy jeszcze niedawno byliby tanecznymi „emerytami”. Wykorzystuje i świadomie podkreśla ich wieloletnie doświadczenie, charyzmę oraz umiejętności wykonawcze.

 

Misją DANCE On ENSEMBLE jest spowodowanie wielkiej zmiany w światowym tańcu, dzięki której choreografie tworzone dla i wspólnie z dojrzałymi doświadczonymi tancerzami staną się normą, a nie wyjątkiem. Zespół,  sięgając po pełne spektrum środków: od tańca przez performans po teatr,  buduje swój repertuar pracując ze światowej sławy choreografami i reżyserami, takimi jak Rabih  Mroué. Libański artysta z pomocą zespołu DANCE ON ENSEMBLE buduje sceniczną opowieść z elementów wywiedzionych z ich własnego życia. Ciała doświadczonych performerów traktuje jako swego rodzaju „osobiste archiwum” - miejsce osadzania się latami doświadczeń, wspomnień, emocji, traum. Dzięki nim bada związki pomiędzy obecnością i nieobecnością, realnością i fikcją, przeszłością i teraźniejszością.

Informacje