KIOSK w RUCHU

To przestrzeń dedykowana refleksji nad tańcem, w którym odbywają się wykłady, warsztaty i spotkania z artystami. Wydarzenia te pomogą szukać własnych odpowiedzi na pytania o znaczenie tańca. Może tu przyjść każdy, działać samodzielnie lub skorzystać z mapy.

30 września 2017, 18:00
120 min
Bilety

wstęp wolny

Miejsce
Teatr Studio - foyer

Rozwinięcie

Instalacja stworzona z Art Basic for Children z Brukseli to specjalnie zaprojektowane miejsce, gdzie można zapoznać się z historią tańca (filmy i publikacje) oraz wziąć udział w spotkaniach z twórcami i moderowanych grach choreograficznych. Punktem wyjścia do jej stworzenia było otwarte pytanie „co znaczy dziś performance”.

Na projekt złożą się spotkania, gry choreograficzne, warsztaty, mini mediateka z filmami i książkami, przygotowane przez C/U we współpracy z brukselską organizacją ABC – Art Basics for Children. Wydarzenia te pomogą szukać własnych odpowiedzi na pytania o znaczenie tańca. Może tu przyjść każdy, działać samodzielnie lub skorzystać z mapy. Sytuacja jest otwarta.

W Kiosku znajdzie się Gra Ciało/Umysł, to karciana zabawa performatywna, w której wybierając Ciało stajesz się performerem – solo lub z grupą; a wybierając Umysł otwierasz rozmowę na wybrany temat związany ze współczesnym tańcem i performansem. Choć uczestnicy zbierają punkty, to najważniejszą wygraną jest wspólna wyprawa w inspirujący i zaskakujący świat sztuki współczesnego performansu, w której osobiste doświadczenie jest ważniejsze niż wiedza lub artystyczny kunszt.

Artysta

Informacje