Wydarzenia towarzyszące

R4wmkrsz9ap0zllstso4yq
KIOSK w RUCHU

To przestrzeń dedykowana refleksji nad tańcem, w którym odbywają się wykłady, warsztaty i spotkania z artystami. Wydarzenia te pomogą szukać własnych odpowiedzi na pytania o znaczenie tańca. Może tu przyjść każdy, działać samodzielnie lub skorzystać z mapy.

Przeczytaj więcej
I77uqyw2c4psqw3l6mtrkg
NELKEN LINE - WARSZAWA

Słynny choreograficzny pasaż Piny Bausch: Wiosna, Lato, Jesień, Zima, ze spektaklu Nelken z 1982 roku, dzięki Fundacji Piny Bausch tańczony jest przez publiczność na całym świecie. Tym razem – w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

Przeczytaj więcej
Ztpqdg9sta   bm u1pk g
TODAY TOMORROW

24-godzinna konferencja o performansie i chronopolityce. Pojęcia takie jak przyszłość, teraźniejszość i przeszłość ulegają przedefiniowaniu, zwłaszcza w europejskich społeczeństwach, gdzie za trzydzieści lat co druga osoba będzie po 60. Zaprezentowane performanse, wykłady, dyskusje i prace artystyczne odpowiedzą na pytanie, co de facto dzieje się dziś z czasem. 

Przeczytaj więcej
21yfdyk2tewzotu9pb0aqa
TANIEC I CZAS – Eseje FILMOWE

Thomas Thorausch w swojej dwuczęściowej prezentacji filmowej i wykładzie przedstawia echa nieustanie wybrzmiewających utopii w sztuce tańca i filmu.

Przeczytaj więcej