POLSKIE TOURNEE dzieła Guilherme Botelho Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TAŃCA

Cie Alias | Ciało/Umysł | KTT zapraszają na polskie tournee trzeciej części, stworzonej przez Guilherme’a Botelho trylogii, która w dniu premiery została okrzyknięta arcydziełem! Już w kwietniu (26.-29.04) "SIDEWAYS RAIN" zawita do BIAŁEGOSTOKU, SIEDLEC, LUBLINA i KIELC! 

Spektakl Guilherme Botelho oparty na prostym ruchu przemierzania sceny. Hipnotyczny wyścig, który w przeciwieństwie do innych dzieł Botelho nie czerpie z codzienności, lecz wyłania się z abstrakcji. Ostentacja przechodzenia tancerzy przez scenę, bez ról i motywacji wydobywa z nich magnetyczną siłę, staje się emblematem współdziałania kosmicznej energii i ludzkiego życia.

Spektakl z 2010 r pokazywany na różnych kontynentach, w 2016 r został zaadaptowany i wystawiony w nowej obsadzie z udziałem polskich tancerzy. Występuje w nim 17 osób – indywidualni tancerze oraz artyści związani ze szwajcarską grupą Alias i Kieleckim Teatrem Tańca.

Sideways Rain to nietypowy spektakl, ponieważ przez cały okres jego trwania artyści przelewają się przez scenę – znikają z jednej strony, aby pojawić się z drugiej. Tancerze tworzą wartki strumień, który raz zrywa się, innym razem słabnie, ale rzeka ciał nieprzerwanie porusza się w tym samym kierunku Jest to poruszająca opowieść o zarówno tej intymnej, jak i indywidualnej pamięci ciała, a także wspólnej,  publicznej przestrzeni kultury. W wartkim przepływie figur trzeba znaleźć algorytm, poddać się jego opresyjnej łagodności.

 

Więcej informacji wkrótce! 

 

Premiera światowa: 3.09.2010 | Genewa                                                                                                                   

Polska premiera: 30.09.2016 | Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa


Spektakl w Polsce zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2016, ze wsparciem m. st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tournée odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca 2018

9 marca 2018